Ładowanie...

Malowanie proszkowe

Malowanie proszkowe polega na nakładaniu cząsteczek farby proszkowej na powierzchnię elementu przewodzącego. Przed nakładaniem warstwy lakieru, powierzchnię należy oczyścić mechanicznie oraz chemicznie. Malowanie proszkowe przeprowadza się dwoma podstawowymi technikami: elektrostatycznie (koroną) lub elektrokinetycznie (tribo). W etapie końcowym pomalowanego elementu zgodnie z jedną z technik lakierniczych element umieszcza się w piecu i wygrzewa w temperaturze 140 - 200°C. W rezultacie farba się utwardza, a element jest gotowy. Taka powłoka lakiernicza odporna jest na: uszkodzenia mechaniczne, wysoką temperaturę, chemikalia oraz na korozję. Dysponujemy piecem o rozmiarach: 8,5m długości, 2m wysokości oraz 2,10m szerokości.

Zalety malowania proszkowego

Malowanie proszkowe to jedna z najnowocześniejszych i najefektywniejszych metod lakierowania metali. Jedną z głównych jej zalet jest przede wszystkim gwarancja braku: zacieków, pęcherzyków i z marszczeń oraz spękań. Co więcej, powłoki tak pomalowane są zawsze idealnie gładkie. Kolejną zaletą jest oszczędność, jedna warstwa farby proszkowej jest porównywalna z trzema warstwami zwyczajnej farby rozpuszczalnikowej. Przekłada się to na znakomicie maskującą powłokę, wszelkich niedoskonałości pozostałych po obróbce mechanicznej. Trzecią z zalet jest odporność, element pomalowany proszkowo jest świetnym zabezpieczeniem antykorozyjnym, a powłoka jest odporna na: działania termiczne (ok. 100°C), działania promieniowania UV, uszkodzenia mechaniczne oraz chemikalia. Czwartą zaletą jest ekologia, farby proszkowe są bezpieczne dla ludzi i środowiska. Nie wymagają emisji rozpuszczalników i rozcieńczalników do środowiska, a podczas wygrzewania w piecu (utwardzania) do atmosfery nie dostaje się emisja szkodliwych substancji. Ostatnią zaletą jest uniwersalność wykorzystania, powłoka może występować w wielu formatach połysku, ponadto w pełnej kolorystyce RAL oraz szerokim wachlarzu faktur i struktur.

Malowanie proszkowe

Cennik malowania proszkowego

Dla każdego naszego klienta wycenę przeprowadzamy indywidualnie. Staramy się wyceniać, biorąc pod uwagę: rozmiar elementu, złożoność zlecenia, intensywność zamówień oraz rodzaj farby użytej do pomalowania elementu. Idziemy na kompromisy, starając się wykorzystywać średnią cenę rynkową podczas wyceny zamówienia

Logotyp - KBSpaw

Galeria Zdjęć

W galerii znajdują się nasze realizacje, dokładamy wszelkich starań, aby każda z nich była wykonana solidnie i fachowo.

Lakiernia proszkowa
Malowanie proszkowe
Lakiernictwo proszkowe
lakierowanie proszkowe

Jeżeli nasza oferta wzbudziła Twoje zainteresowanie i masz jakieś pytania, wypełnij poniższy formularz.